6 Bölmeli Kedi Evi Nasıl Yapılır?

6 Bölmeli Kedi Evi Nasıl Yapılır?
10 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 25.676 kez okundu.
Reklam

Evettttt kış geldi ve minik canlarımızı donduracak havalar başlıyor.. El işleriyle uğraşmayı seven, ormanlara yakın oturan, korunacak yerleri olmayan sokaktaki tüm canlarımızı unutmayan can dostlarım hayvanseverler için kendi yaptığım kedi evinin nasıl yapıldığını tarif edeceğim. 

Bu arada illa ki 6 bölmeli olmayacak ya bir tane bile yapsanız bir canı kurtarırsınız tekli kedi evi anlatımım için : http://www.ipuclari.net/sokak-kedilerine-kedi-evi-nasil-yapilir/  linkini ziyaret edin.

Herhangi bir yerinde takılırsanız soru sormaktan çekinmeyin lütfen, seve seve anlatırım 🙂

Şimdiden ellerinize sağlık, kolay gelsin diyelim 🙂

MALZEMELERİMİZ ÇOK BASİT

Kolaylıkla en yakın nalburdan hepsini temin edebilirsiniz. 


*5 adet koli  ( Boyutu orta boy göz kararı bir kedinin sığabileceği kadar ) Nalburda var temin edebilen marketlerin atmış olduğu kolilerden de kullanbilir.
*1 adet Koli Bandı
*Komple heryerini kaplayacak kadar naylon ( yine nalburdan temin edebilirsiniz en kötü ihtimalle çöp poşeti kullanabilirsiniz)
*Maket bıçağı
*Ve en önemlisi strafor ( Ben yakınımdaki bir inşaattan istemiştim yine nalburdan temin edebilirsiniz)
Malzemeler bu kadar basit.. 🙂 Tarif aşağıdaki fotoğraflarda;

  

Tabi ki kolileri sabitledikten sonra üzerini her yerini kapatacak şekilde komple straforla kaplıyoruz. ( Fotoğrafı var amam bulamadım bulduğumda yükleyceğim. ) En son işlemimizde straforları bantalarla iyice sabitleyip kolinin içleri soğuk almayacak şekle getirdiğimizde komple naylon ile kaplayarak yine naylondan kapılarına kapı yapıyoruz.  

Şimdiden tüm hayvansever tüm dostlarımın ellerine sağlık.. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git